Budyń jaglany z bananem

Coś na deser? A może na pełnowartościową kolację lub śniadanie na słodko? Proponuję budyń jaglany z bananem.

Budyń jaglany z bananem- to zdrowszy odpowiednik popularnego budyniu w proszku i mniej kaloryczny odpowiednik budyniu na żółtkach jaj. Inspiracją dla tego przepisu był budyń jaglany z niezastąpionej kwestii smaku. 

Budyń jaglany z bananem

Składniki na budyń jaglany z bananem:

Wykonanie:

Kaszę jaglaną przepłukujemy w garnuszku lub na sitku bardzo gorącą wodą. Pozwoli to pozbyć się goryczki z kaszy. Zalewamy mlekiem, dodajemy erytrytol. Gotujemy 15 minut od zagotowania na małym ogniu. Jeszcze ciepłą kaszę dokładnie blendujemy z bananem. Konsystencja powinna być gładka. Jeśli budyń jest za gęsty, można dodać odrobinę mleka. Można zostawić kilka plasterków banana do dekoracji. Przekładamy do miseczki, dekorujemy owocami.

Budyń można przygotować bez dodatku banana i dodać inne owoce na wierzch. Świetnie też smakuje z dodatkiem masła orzechowego. Można przygotować wersję z kakao i gorzką czekoladą, opcji jest mnóstwo.

Kaloryczność budyniu jaglanego z bananem

 energia 345 kcal | białko: 14 g | tłuszcz: 5,2 g | węglowodany 62 g | błonnik 2,6 g

Podana ilość sprawdzi się na kolację lub mniejsze śniadanie. Połowa porcji będzie idealnym podwieczorkiem.

Dodatkowo taki budyń jest bardzo dobrym źródłem potasu, wapnia, żelaza, cynku, magnezu, witaminy B1, B2, B6, B12. Nie bez powodu kilka lat temu kasza jaglana zaliczyła wielki powrót na salony 😃

Info dla insulinoopornych

Taki posiłek niekoniecznie będzie polecany dla osób z insulinoopornością, ma duży indeks i ładunek glikemiczny. To nie znaczy, że nie wolno. Wystarczy zjeść połowę porcji jako podwieczorek, pominąć banana (nie jest konieczny), a dodać owoców jagodowych- malin, truskawek, jagód, borówek.

Jak jeść więcej warzyw

Jak jeść więcej warzyw?

Ostatnio pisałam, dlaczego warto jeść warzywa, teraz zajmijmy się tym, jak jeść więcej warzyw. Wiele praktycznych pomysłów jak wpleść je do diety.

Read More »